צילום תכשיטים

רבות נאמר על הצילום ורבים עדיין מחפשים אחר הפריים המושלם. בשונה ממרבית סוגי הצילום, צילום תכשיטים מחייב הן דיוק והן עדינות ברמה הגבוהה ביותר. במאמר זה נסקור כמה מהטכניקות והציוד המתאים בעבור צילום תכשיטים. כמו כן, נרחיב על הצורך הייחודי בצלם מקצועי אשר צבר ותק רב בתחום ומדוע חשוב שאכן יחזיק הצלם בציוד המתאים.

שקט, מצלמים

צילום תכשיטים נחלק לשני חלקים עיקריים. הראשון מביניהם הוא כמובן הצילום עצמו והשני הוא העבודה לאחר הצילום והיא עבודת העיבוד במחשב. כל חומר מחזיק בתכונות משלו וכל חומר מגיב בצורה שונה לאור על סוגיו. חומרים מסויימים ידועים כמחזירי אור בעוד שאחרים בולעים את האור. תכשיטים רבים עשויים מחומר אחד אך רבים אחרים עשויים לפחות משני חומרים. צלם מקצועי בעל ניסיון, ידע רחב וציוד מקצועי, ידע להתמודד בגבורה גם עם תכשיטים העשויים כמה חומרים בעלי תכונות שונות למרות הקושי, זאת בשונה מצלמים שאינם מומחים וכאלו אשר אינם מחזיקים בציוד המתאים.

בעת הצילום יש לקחת בחשבון מספר אלמנטים, בין היתר:

  • סט הצילום – בעת צילום תכשיטים יש צורך בסט ייחודי, נקי וכזה אשר יצליח להפיק את הצילום הטוב ביותר.
  • תאורה – התאורה היא המפתח ולכן חשוב לוודא כי התאורה נכונה ומותאמת לסוג צילום זה במיוחד ולאובייקטים המצולמים.
  • גודל התכשיט – כאשר אנו חושבים על תכשיטים, לרוב נדמיין תכשיט קטן, אך ישנם תכשיטים בגדלים שונים. על כן, יש להבין מה המוצר אותו עתידים לצלם ולהתכונן אליו.
  • החומרים ממנו עשוי התכשיט – כפי שצוין לעיל, לכל חומר תכונות משלו.
  • מרקם התכשיט – מעבר לתוכנות החומר ממנו עשוי התכשיט, יש לקחת בחשבון את המרקם אשר יכול להיות חלק, גבשושי ועוד.
  • הציוד העומד לרשות הצלם – הציוד הוא חלק חשוב מהצילום ולכן יש להתחשב ולדאוג לציוד איכותי והמתאים למטרה.
  • הגדרת מטרת הצילום – היכן יוצב הצילום, מה הגודל הנדרש ועוד.

מחפשים אחר הפריים המושלם? מחפשים אחר צלם תכשיטים מומחה? ערן תורג’מן צלם מקצועי בעל ניסיון רב ישמח להעניק לכם שרות. אתר ערן תוכלו להשיג באמצעות מספר הטלפון 054-452-0576 או בדוא”ל  infoeran@gmail.com.

error:
Skip to content