צילום פורטרטים

הפנים שלנו אומרות הכל ויש להן השפעה עצומה!

לכן, כאשר רוצים לעשות צילום פורטרט עבור בוק לדוגמנים או למטרות יחסי ציבור, כל צילום צריך להיות לא פחות ממושלם.

מה זה בעצם צילום פורטרטים?

מדובר בצילום המיועד למטרות תדמית ופרסום. צילום מסוג זה נעשה בדרך כלל בתוך הסטודיו ובו החיבור אל האדם המצולם מהווה חלק חשוב מעבודת ההכנה של הצלם, כי רק כך הוא יכול להעביר את המסר הנכון. המסר יכול להיות של אמינות (עורך דין או בנקאי), ביטחון (מנהל חברת שמירה, בלש, שר בממשלה), שמחת חיים (ילדים, בני נוער, דוגמניות) , נדיבות (תורם ידוע, ספונסר, מורה) ועוד.

הדגשת המסר

כדי להשיג את האפקט הרצוי, חשוב להחליט מבעוד מועד איזה מסר אנחנו רוצים להעביר דרך הצילום, ולפיו נוכל לבחור את המבטים המתאימים, זוויות הצילום והתאורה המתאימה. כמו כן, נוכל לבחור את המקום המתאים לצילום או לעצב את הסטודיו בהתאם.

דברים נוספים שצריך להתייחס אליהם בצילומי פורטרט הם איפור (במידת הצורך), עיצוב השיער ואביזרים נלווים כדוגמת תכשיטים. בדרך כלל, צילומים אלה יהיו במדיום-שוט, כלומר מסגרת התמונה לא תחצה את אזור החזה של המצולמים. משמע, צריך לבחור גם את הבגדים המתאימים למסר שהגדרנו. לדוגמא, רצוי שיועצים פיננסיים ילבשו חולצה מכופתרת כדי לשדר מקצועיות ויוקרה.

כיוון שמדובר בצילומים שיש להם השפעה על עתיד העסק או הקריירה של המצולמים, צריך למצוא צלמים מקצועיים שיש להם ניסיון בצילומי פורטרט.

error:
Skip to content